F.A.Q.


1. Jde na koloběžky MORXES připevnit blatník?

Ano. A rovnou několik druhů. Naše první modely blatníků, které jsme používali v předchozích letech, se po čase bohužel neukázaly jako ideální. Nyní používáme daleko lepší druh plastu, který vydrží i velmi vysokou zátěž. Jsou dostupné na přední i zadní kolo, a to v černé nebo bílé barvě. Přední blatník se připevňuje na neodpruženou vidlici, pro odpružené nabízíme pouze blatníky od jiných výrobců. Navíc se dá blatník od jiných výrobců připevnit i na rám samotné koloběžky a tím zvýšit efektivitu.

 

2. Jakou maximální nosnost mají koloběžky MORXES?

Díky extrémní pevnosti použitého materiálu má rám našich koloběžek MORXES nosnost přes 200 kg, ale maximální nosnost našich koloběžek MORXES je limitovaná dynamickým zatížením výpletů kol (zatížení při jízdě). Výplety kol našich koloběžek jsou dimenzovány na 120 kg dynamického zatížení. Neuvádíme vás tak v omyl, že naše koloběžky unesou 150 kg, když výplety jsou dimenzované např. jen na 85 kg! V případě, že budete mít zájem o dimenzování výpletů kol na větší dynamické zatížení, tak nás neváhejte kontaktovat.

 

3. Jde na zakázku vytvořit model s jinak velkými koly?

Ano, ale záleží jaké velikosti si přejete. Tyto požadavky řešíme individuálně, ale není problém udělat například sportovní žihadlo s koly 28"/28" (Morxes Imola).

 

4. Je potřeba u objednané koloběžky ještě něco montovat?

Aby se naše velké koloběžky vlezly do aut přepravců, musíme je do krabice naskládat částečně rozložené. To znamená se sundanými řídítky a předním kolem. Koloběžku si také můžete vyzvednout kompletně složenou, pokud si pro ni přijedete přímo k nám na prodejnu.

 

5. Odesíláte objednávky i mimo Českou Republiku?

Ano, rozesíláme naše koloběžky po celé Evropě. Větší i menší množství, do obchodů i přímo koncovým zákazníkům. Pravidelně odesíláme hlavně do sousedních zemí - Německo, Rakousko a Slovensko, ale není problém zaslat objednávku kamkoli.

 

6. Jak je to s dopravou?

V případě nákupu koloběžky nebo koloběžek máte dopravu zcela zdarma, a to i když si v rámci jedné objednávky ke koloběžkám objednáváte další příslušenství.
Doprava je také automaticky zdarma, pokud cena objednávky překročí 4000 Kč, nebo 155 Eur.
V opačném případě je cena dopravy 110 Kč při zaslání do ČR, nebo 5,4 Eur na Slovensko.
Můžete rovněž využít osobního převzetí v Oticích (okr. Opava), případně koloběžku objednat přímo u některého z našich prodejců v ČR i zahraničí.